GARDENS

Green intercultural space for learning and meeting of European Seniors

Learn More
PL.DE.UK.FR

Cele

Projekt ma na celu zachęcenie starszych osób do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, zarówno jeśli chodzi o aktywność fizyczną, jak i żywienie (promowanie uprawy własnych warzyw i owoców). Projekt ściśle wiąże się z zachęcaniem seniorów do aktywnego udziału w życiu społecznym, zdrowego stylu życia i spełniania się tak, jak tylko jest to możliwe. Każdy ogród odzwierciedla dziedzictwo kraju. Stąd kolejny cel partnerstwa – dzielenie się wiedzą o historii i architekturze ogrodów ich krajów i swoją pasją do ogrodnictwa, a przez to poszerzanie swojej wiedzy na temat kultury i historii innych krajów europejskich. Przez zbliżanie się ludzi i przybliżanie wiedzy o krajach, partnerstwo będzie pokonywać ksenofobię i postrzeganie innych przez pryzmat stereotypów.

Gardens foto 1

O projekcie

Przed erą cyfrowej rozrywki, spędzanie czasu w ogrodzie oraz uprawianie ogrodów było ważną częścią codziennego życia. Razem ze swoją pragmatyczną stroną, jak uprawa warzyw i owoców, ogrody mają też oblicze sentymentalne. Najmilsze momenty życia mogą się rozgrywać właśnie tam: zabawy dzieci, randki, rozmowy z przyjaciółmi, pikniki, uroczystości, odpoczynek…

Tego typu spędzanie wolnego czasu może nie jest dziś zbyt popularne, ale ci, którzy korzystali z niego wcześniej, stanową sporą część naszych społeczeństw. To seniorzy. Celem projektu jest stworzenie płaszczyzny spotkań dorosłych słuchaczy, szczególnie seniorów, w ramach tematu ogrodów (architektury) i ogrodnictwa. Umożliwi to dzielenie się ich pasją i dzięki temu poszerzy ich wiedzę na temat kultury i historii innych krajów europejskich – przede wszystkim przez spotkania międzynarodowe.

alt text alt text alt text

Projekt skłania pasjonatów ogrodnictwa do dzielenia się ich pasją przez nowoczesne formy komunikacji, jak Facebook i blog. Uczestnicy będą mieli szansę na kreatywne wykorzystanie swoich umiejętności przez przygotowanie albumów zdjęciowych, broszurek, prezentacji multimedialnych, blogów, jak również będą zachęcani do praktykowania wiedzy i umiejętności w ramach swojego hobby – ogrodnictwa.

 • Project presentation : GB PL DE FR

Love Your Garden

 

Partnerzy

IMAInstitut für Migrations und Aussiedlerfragen

IMA

Germany

INNCREAFundacja Rozwoju Innowacyjności i Kreatywności

INNCREA

Poland

CFPPACentre de Formation Professionnelle

CFPPA

France

 • Cité des sciences vertes 2 route de Narbonne
 • BP 72647 31326, Castanet Tolosan
 • tel/fax: +33 561 00 99 80
 • e-mail: cfppa.toulouse@educagri.fr

 

Rezultaty

  Video

  VIDEO

  • Video
  • video1 video2 video3 video4 video4

  Posters

  Posters

  • Posters
  • GB PL DE FR

   .

   .

   .

   .

   Kontakt


   Enter your email address below to receive your newsletter subscriptions.
   •  GARDENS Contact
   •  GARDENS Newsletter

   code